دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بدون دیدگاه
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست و چطور به کسب و کار ما کمک می کند؟

امروزه، دیجیتال مارکتینگ طرفداران بسیاری پیدا کرده است. با توجه به دسترسی گسترده مردم به اینترنت هر روزه افراد بیشتری به جمع استفاده کنندگان از اینترنت اضافه می شوند . با توجه به سرعت این گسترش، بازارهای آنلاین روز به روز از رونق بیشتری برخوردار می شوند. در سال های اخیر نحوه خرید مردم به سمت خرید های اینترنتی سوق پیدا کرده است و این بدین معناست که بازاریابی آفلاین مانند سابق موثر نخواهد بود.
بازاریابی یعنی برقراری ارتباط با مخاطبین کسب و کارمون در مکان و زمانی بیشترین حضور را دارند. این بدین معناست که باید در جایی که بیشترین وقت خود را می گذرانند و حضور دارند با آنها ملاقات کنید! امروزه این مکان کجاست؟ اینترنت!

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین هم گفته می شود شامل هر نوع بازاریابی که از ابزار دیجیتال برای انتقال پیام تبلیغاتی و همینطور ارزیابی تاثیرات آن استفاده می کند می شود. در عمل دیجیتال مارکتینگ به فعالیت های بازاریابی در دنیای دیجیتال اشاره دارد مانند انواع تبلیغات و فعالیت ها در اپلیکیشن های تلفن های هوشمند، رایانه ها و سایر دستگاه ها و همینطور هر نوع فعالیت تبلیغاتی اینترنتی شامل ایمیل ، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات تحت وب  و…
در کل اگر یک کمپین تبلیغاتی شامل ارتباطات دیجیتال باشد ، یک بازاریابی دیجیتال است. به عبارت دیگر هر شکلی از تبلیغات آنلاین، دیجیتال مارکتینگ می باشد.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ شامل تمام تلاش های بازاریابی است که از دستگاه الکترونیکی یا اینترنت استفاده می کنند. مشاغل از انواع کانال های دیجیتال مانند موتور های جستجو ، شبکه های اجتماعی، ایمیل و سایر وب سایت ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی استفاده می کنند. دیجیتال مارکتینگ به مشاغل کمک می کند مخاطبان بیشتری نسبت به آن چه می توانستند با تبلیغات به روش سنتی داشته باشند مورد هدف قرار دهند. علاوه بر این نسبت به بازدهی که دارد از تبلیغات سنتی مقرون به صرفه تر است و این امکان را به صاحبان کسب و کار ها می دهد تا بتوانند روند کاری و موفقیت در تبلیغاتشان را به صورت روزانه بررسی و اندازه  گیری کنند و بر اساس صلاحدیدشان برنامه ریزی کنند. دیجیتال مارکتینگ مزایای عمده ای دارد. چند مورد آن را بررسی می کنیم.

 

  • با استفاده از ابزار های دیجیتال به راحتی می توانید بازار هدف خود را مشخص و روی آنها متمرکز شوید.

به عنوان مثال با توجه به ویژگی های بازار هدف کسب و کارتان می توانید استراتژی متمرکز و مناسبی برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی بر اساس متغیرهایی مانند سن ، جنسیت، موقعیت مکانی، علایق و … داشته باشید. همینطور می توانید از راهکار های SEO برای ارائه تبلیغات به کاربرانی که به محصول و یا خدمات شما علاقه نشان دادند و یا کلمات کلیدی خاصی را جستجو کرده اند استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد تا تحقیقات لازم را برای شناسایی مخاطبان کسب و کارتان انجام دهید و به مرور زمان استراتژی بازاریابی خود را اصلاح کنید تا به بالاترین احتمال فروش و ارائه خدمات برسید. از همه مهم تر دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا بیشترین مخاطبان کسب و کار خود را بیابید و این امر در فروش محصولات و ارائه خدمات شما بسیار سودمند خواهد بود.

  • دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا از رقبای بزرگ صنعت خود پیشی بگیرید.

اگر کسب و کار کوچکی دارید و به تازگی شروع کردید قطعا برای شما دشوار است که با شرکت های بزرگ و معروف در صنعت خودتان رقابت کنید. بسیاری از این شرکت های بزرگ هزینه ی زیادی را برای تبلیغات گسترده و تلویزیونی  صرف می کنند. خوشبختانه روش های بسیاری وجود دارد تا با استفاده از دیجیتال مارکتینگ از رقبای بزرگ و سرسختتان پیشی بگیرید.

به عنوان مثال ، می توان برخی از کلمات کلیدی بلند و چند قسمتی که مربوط به کسب و کار شما هستند را شناسایی کرده و محتوایی با کیفیت بالا و با توجه به نیاز مخاطبان تان ایجاد کرد تا به شما در رتبه بندی در موتورهای جستجو برای این کلمات کمک کند. موتورهای جستجو برایشان مهم نیست که کدام شرکت بزرگ تر و معروف تر است در عوض محتوایی که بیشترین بازتاب را در بین مخاطبان دارد در اولولیت قرار می دهد.

 

در آینده موارد بیشتری را با هم بررسی خواهیم کرد. با استودیو کردیا همراه باشید .

نوشتهٔ پیشین
بهینه سازی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست